Consilier financiar

BCR Banca pentru Locuinte

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa identifici clientii potentiali pentru produsele Bancii;
- sa realizezi obiectivele de vanzari conform planului individual;
- sa depui eforturi constante pentru a largi baza de clienti si sa cauti, construiesti si mentii o retea de relatii cu clienti/prospecti;
- sa iei contact zilnic prin telefon si sa vizitezi clientii potentiali sau existenti si sa identifici nevoile financiare actuale/viitoare ale clientilor;
- sa informezi clientii despre produsele de economisire-creditare ale Bancii, conform manualelor de training si procedurilor in vigoare, explicand beneficiile si costurile aferente acestor produse;
- sa oferi explicatii privind documentatia necesara incheierii unui contract de economisire-creditare, sa asisti clientii in completarea documentatiei si sa te asiguri ca respectivii clienti consiliati primesc un raspuns in timp optim;
- sa soliciti/obtii referinte de la clientii potentiali sau existenti;
- sa arati o preocupare constanta pentru imbunatatirea cunostintelor legate de produsele Bancii si sa participi activ la training-urile organizate de Banca;
- sa activezi conform standardelor, normelor si procedurilor Bancii;
- sa intocmesti rapoarte de activitate cu privire la intalniri, vizite si contacte.

CERINTE

-sa ai experienta in vanzari directe sau in domeniul financiar-bancar;

si sa cunosti :

-MS Office la un nivel bun;
-Cunoasterea limbii engleze ar fi un avantaj pentru tine.

BENEFICII OFERITE

Crezi ca ai foarte bune abilitati de comunicare si vanzare? Esti un bun negociator? Daca putem trece in dreptul numelui tau si atitudinea pro-activa, spiritul intreprinzator si disponibilitatea la deplasare, atunci, BCR Banca pentru Locuinte isi ofera:

- un cadru exceptional pentru dezvoltarea carierei tale profesionale;
- o remuneratie in functie de efortul depus si succesul in vanzari;

Si nu in ultimul rand posibilitatea de a face parte din echipa unei noi retele de vanzari directe!