Consilier Asigurari

BCR Asigurari de Viata

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Dezvoltarea retelei de vanzare.
- Ofera suport tehnic echipei de vanzare.
- Ofera suportul tehnic specific activitatii de training.
- Dezvoltarea si administrare portofoliu de clienti.
- Promovarea produselor de asigurari de viata BCR Asigurari de Viata.

CERINTE

- Atitudine pozitiva
- Experienta in vanzari
- Aptitudini foarte bune de prezentare, negociere si relationare
- Deschidere pentru activitate in echipa;
- Cunostinte operare PC (Word, Excel )
- Rezistenta la conditii de stress
- Studii superioare

BENEFICII OFERITE

Se ofera :

- posibilitatea dezvoltarii unei cariere de succes in domeniul asigurarilor de viata

- pachet salarial : parte fixa + comisioane

- training gratuit

BCR Asigurari de Viata SA a fost infiintata in luna octombrie 2005 in vederea dezvoltarii conceptului modern de servicii financiare integrate prin includerea in oferta Grupului BCR a asigurarilor de viata destinate atat persoanelor fizice cat si persoanelor juridice.

Beneficiind de puterea financiara, integritatea, profesionalismul si cultura organizationala a Grupului BCR si de un capital social de 21.932.800 lei, BCR Asigurari de Viata se impune prin servicii superioare calitativ, caracterizate printr-un înalt grad de profesionalism.

Apeland la experienta bancara a actionarului majoritar, BCR Asigurari de Viata este in masura sa ofere cele mai valoroase produse si servicii bancassurance la cele mai competitive tarife.