Area Sales Supervisor

PRO INVEST SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

1. Realizeaza cifra de afaceri si profitul din vanzari, cresterea cotei de piata, a volumului de vanzari in zona de acoperire.
2. Identifica de noi canale de vanzare;
3. Planifica, organizeaza si isi administreaza munca dupa standardele companiei referitoare la traseul zilnic, clasificarea vizitelor, raportul zilnic de activitate, etc.
4. Urmareste derularea contractelor incheiate cu clientii distribuitorului.
5. Identifica si abordeaza clienti noi pentru distributori si mentine o relatie profesionala cu clientii existenti, respectand politica comerciala a distribuitorului
6. Monitorizeaza colaborarea cu clientii cheie ai distribuitorilor.
7. Monitorizarea activitatii de vanzari si de merchandising in zona de acoperire (activitatea agentilor de vanzari ai distribuitorului, relatia cu clientii distributorului, vanzarea in magazine etc.).
8. Implementeaza si urmareste aplicarea politicii de merchandising efectuat de agentii distribuitorului

CERINTE

1.Domiciliul (de preferat) in jud. Mures.
2.Experienta de minim 3 ani in vanzari si minim 1 an pe un post similar;
3.Permis de conducere categoria B (minim 4 ani);
4.Cunostinte de operare pe calculator.
5.Foarte bune abilitati de organizare, comunicare si negociere;
6.Persoana tenace si prezentabila; energica si cu atitudine proactiva

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Telefon; laptop
- Masina de serviciu

PRO INVEST si-a inceput activitatea in 1998 ca distribuitor de etansanti siliconici, izolanti si spuma poliuretanica.
Din 2007 trendul de crestere al firmei s-a amplificat foarte mult prin lansarea pe piata a marcii proprii de etansanti siliconici si spuma poliuretanica: SUPER PRO, compania avand ca obiectiv dezvoltarea unei retele nationale de distributie.
De asemeni PRO INVEST este cel mai important distribuitor la nivel national pentru marca germana tesa de benzi adezive.