AREA SALES REPRESENTATIVE

SIDERCOMIT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implementeaza strategia de vanzari a companiei pe zona alocata;
- Gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti;
- Prospecteaza piata zonala;
- Urmareste realizarea target-urilor de vanzari;
- Monitorizeaza piata din zona alocata si raporteaza;
- Propune strategii de vanzare zonale;
- Respecta si aplica procedurile interne ale firmei;
- Coopereaza cu sefii ierarhici pentru realizarea obiectivelor de vanzare.

CERINTE

- Studii superioare tehnice finalizate;
- Experienta in vanzari minim 3 ani;
- Capacitate de coordonare si decizie;
- Abilitati de comunicare/prezentare;
- Analitic si bun negociator;
- Cunostinte operare PC/Office;
- Permis de conducere cat. B;
- Disponibilitate la deplasari .

Constituie un avantaj :
- Experienta in vanzari produse metalurgice;
- Cunostinte de lb. engleza/italiana nivel conversational;
- Recomandari in vanzari;
- Programe de pregatire in vanzari.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial foarte atractiv;
- Telefon si masina de serviciu;
- Bonusuri corelate cu realizarile;
- Posibilitati de promovare;
- Dezvoltarea intr-o companie de renume.

CV-urile vor fi trimise pana pe data de 31.12.2007 pe adresa cristina.sava@sidercomit.ro sau prin subscriere directa pe site-ul myjobs.
Selectia concurentilor va avea loc pana in data de 18.01.2008.
Numai concurentii selectati vor fi contactati .

DESCRIEREA FIRMEI

Companie internationala in vanzarea produselor metalurgice.