AGENT VANZARI

SECPRAL PRO INSTALATII

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezinta si promovează produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
- Menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
- Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti; Prospectează piaţa comercială în zona teritorială alocată;
- Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clienţii, respectarea condiţiilor contractuale;
- Urmăreşte vânzările către clienţi precum şi încasările de la aceştia;
- Prezintă raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici şi stabileşte împreună cu aceştia strategii de creştere a vânzărilor şi mărirea numărului de clienţii;
- Întocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;

CERINTE

- experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul tehnic (instalatii - avantaj)
- studii superioare tehnice sau economice ;
- disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
- promptitudine in luarea decizilor;
- cunoasterea generala a pietei locale;
- domiciliul stabil in raza localitatii vizate- disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate;
- abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere,orientare catre client, persoana optimista;
- abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;
- ambitios si dinamic, organizat, responsabil;
- fidelitate si stabilitate.

BENEFICII OFERITE

- laptop;
- maşină de serviciu, telefon;
- comision din vanzari;
- traininguri şi oportunităţi de dezvoltare personala si profesionala;
- fidelitate şi stabilitate pentru a lucra într-o companie de succes.

S.C. Secpral Pro Instalatii S.R.L. este una dintre cele mai importante firme furnizoare en-gros in domeniul importului si distributiei de materiale de instalatii din Romania .