Agent Vanzari

Megas-Thermosystem SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vanzarea directa de materiale de constructii sub brandul MEGAS, catre companii de constructii, intreprinzatori idividuali si beneficiari finali;
Urmarirea realizarii planului de vanzari lunar, trimestrial si anual;
Realizarea obiectivelor stabilite, saptamanale, lunare si anuale;
Cresterea volumului de vanzari si distributie prin cunoasterea pietei, a zonei si implicit dezvoltarea portofoliului de client;
Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;
Mentinerea si dezoltarea relatiilor cu clientii actuali;
Promovarea si vanzarea produselor din portofoliu in conformitate cu standardele si politicile companiei;
Urmarirea incasarii banilor de la clienti;
Stabilirea si dezvoltarea unei relatii profesionale cu clientii companiei in vederea realizarii de profit;
Imbunatatirea si diversificarea metodelor de prezentare a produselor.

CERINTE

Studii superioare tehnice (preferabil constructii) sau economice;
Experienta relevanta in vanzari materiale de constructii - minim 1 an;
Cunostinte solide operare PC;
Posesor carnet de conducere cat. B;
Dinamic, serios, dornic de performanta;
Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, capacitate rapida de decizie;
Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta;
Comunicativ, deschis, politicos;
Bune abilitati de comunicare si negociere;
Capacitate de asimilare rapida a informatiilor noi;
Capacitate de planificare si administrare a activitatii;
Detinere autoturism propriu este un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Parte fixa + parte variabila (in functie de rezultate)

Profilul de bază al firmei noastre constituie tencuielile decorative de fatada, tencuielile de soclu, sistemele de termoizolatii.
Pe lângă acestea veţi regăsi în oferta noastră vopsele de calitate, amestecarea computerizata a culorilor.
Materialele noastre conţin materii de bază ecologice, atent selecţionate şi adezivi de calitate deosebita, astfel corespund celor mai inalte cerinte de calitate si de estetica.
Politica firmei noastre de la început constituie îndeplinirea înaltelor cerinţe de calitate, contactul personal cu clienţii şi pretul avantajos pentru ambele părţi.