Agent vanzari

HRS

Job suspendat de catre administratorul site-ului

RESPONSABILITATI

Obiectiv post:
- Crearea, mentinerea si cresterea portofoliului de clienti si a valorii abonamentelor contractate, prin interactiunea directa cu acestia (telefonic, pe teren sau in sediile companiei)
- Oferirea suportului pentru solutionarea problemelor contractuale precum si promovarea ofertelor comerciale

Responsabilitati principale:
- Realizarea targetului lunar si a numarului de discutii de vanzare pe zi
- Respectarea routingului
- Ofera si vinde clientului pachetul cel mai adecvat de produse si servicii ale companiei, cu scopul de a satisface in mod optim nevoile acestuia precum si de a creste veniturile companiei
- Monitorizeaza situatia clientilor proprii, pentru a se asigura ca acestora le- au fost instalate serviciile contractate
- Dezvolta o buna relatie de lucru cu clientii, pastrand permanent legatura cu acestia pentru a gasi oportunitati de crestere a vanzarilor
- Analizeaza informatiile completate in propriile chestionare si comunica sefului de echipa/ dealerului orice situatie repetitiva identificata care ar putea duce la o imbunatatire a procesului de vanzare/ produselor/ ofertelor comerciale
- Furnizeaza organizatiei feedback din piata in mod activ, pentru a oferi o contributie semnificativa la planificarea serviciilor companiei, a strategiilor locale si prêt

CERINTE

Cerinte:
- Experienta de minimum 6 luni in relatia cu clientii
- Absolvent minimum studii medii
- Cunoasterea avansata a limbii romane, exprimare clara si persuasiva
- Bune cunostinte de operare PC-pachetul MS Office
- Facilitati de exprimare verbala si scrisa
- Abilitati de comunicare si negociere
- Abilitatea de a lucra efectiv cu oamenii, de a se adapta diferitelor tipuri de persoane cu care interactioneaza
- Abilitatea de a explica clientilor si abonatilor informatiile tehnice care sa determine intelegerea acestora
- Abilitatea de a reflecta imaginea dorita de companie in interactiunea cu clientii, abonatii

BENEFICII OFERITE

Informatii suplimentare:
- Munca de teren
- Program flexibil
- Tip colaborare: se incepe cu un program de 2 ore/zi, apoi se trece la unul de 4 ore/zi si la final de 8 ore/zi, dupa obtinerea anumitor targeturi
- Pachet salarial : parte fixa+parte variabila

HRS is a fair outsourcing actor in Eastern Europe expert in People Management, Linguistic services and professional inclusion. We are one of the largest HR company in Romania. Our services & products are delivered in respect of European Values and strong policies towards groups (disabled people, Roma people, Senior, Junior, etc.).
Our group is cofinancing european projects and the NGO « Access For All » and member from the European Network of Social Economy.

HRS has been awarded by :
- Best french social initiative in Romania 2011
- 1st at the National Top HR Firms 2012
- Best french economic performance 2012

www.hrs-outsourcing.com