Web Designer - VeryCreative.ro

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

Propunerea si implementarea de concepte de design pentru site-uri.
Imbunatatirea design-ului unui site.
Crearea de bannere sau materiale interactive.
Realizarea de produse digitale care sa se identifice cu clientul (logo, CD-uri de prezentare, newsletter).
Modificarea textelor de pe site-uri colaborand cu echipa noastra de editare.
Comunicare eficienta cu clientul pentru a realiza in cel mai bun mod cerintele acestuia.

CERINTE

Cunoasterea standardelor actuale care au impact pe Internet, dar si particularitati ale celor mai folosite browsere.
Cunoasterea unuia din limbajele urmatoare de programare: HTML, XHTML, CSS, Javascript, PHP.
Abilitatea de a folosi unul din urmatoarele doua programe: Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign.
Portofoliu
Cunoasterea limbii engleza la un nivel mediu-avansat
Creativitatea, organizarea si atentia la detalii sa reprezinte niste valori pentru tine.
Respectarea termenelor limita.

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv cu o perioada de proba initiala
Bonusuri pe proiect dupa primele luni de activitate
Oportunitatea de a face parte dintr-o echipa dinamica care are o experienta de peste 8 ani in domeniu si de participa activ intr-o companie in continua crestere intr-unul dintre cele doua sedii ale noastre: Iasi sau Bacau
Program flexibil pentru studenti