Web Designer

COBAC S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Cautam un designer cu experienta in Web Design, experienta in grafica pentru print constituie un avantaj
-Propune si implementeaza concepte de design pentru realizarea sau imbunatatirea site-urilor WEB
-Realizeaza bannere simple sau rich-media
-Realizeaza produse digitale care subliniaza identitatea vizuala a companiei (sigla, CD-uri de prezentare, newsletter-ul)
-Modifica textele de pe web site-uri in colaborare cu echipa editoriala
-Comunica cu celelalte departamente ale companiei pentru realizarea optima a solicitarilor acestora

CERINTE

Candidatul ideal trebuie sa ai cunostinte foarte bune de:
-Adobe Photoshop sau Fireworks – de preferat Photoshop
-Un program vectorial: Adobe Illustrator ,Corel
-Dreamweaver
-XHTML, CSS

-Cunoasterea standardelor in vigoare cu impact asupra Internet-ului, precum si a specificului browser-elor celor mai des utilizate
-Cunoasterea unuia dintre urmatoarele limbaje de programare : HTML, XHTML, CSS, Javascript, PHP
-Abilitati de utilizare a cel putin doua programe dintre urmatoarele : Adobe Photoshop, Adobe Illustrator, Corel Draw, Adobe InDesign, Adobe Flash.
-Minim 1 an experienta
-Portofoliu de lucrari
-Limba engleza (mediu-avansat)
-Creativitate, organizare, seriozitate, atentie la detalii
-Respectarea termenelor limita

Cunostinte ce constituie un avantaj:

-experienta in implementarea de XHTML/CSS in WordPress sau alte CMS-uri
-capacitate de a lucra in echipa
-dorinta de a lucra la nivel profesionist si de a fi recompensat corespunzator

VeryCreative este una din cele mai competitive firme de web design din Romania. Oferim servicii web inca din 2004 si avem sedii in Iasi si Bacau.