Teacher in USA - South Carolina

PFA GONTINEAC DANIELA

Job expirat

RESPONSABILITATI

FACES ¿ Representative
Foreign Academic & Cultural Exchange Services
South Carolina ¿ U.S.A.
ofera posturi - full time de profesori in USA, cu contract de la 1 an pana la 3 ani, cu recunoasterea si pastrarea postului si a vechimii in invatamant la intoarcerea in Romania!

CERINTE

FACES-Schimb cultural si academic din 1998-Protocol incheiat intre MEC-Romania si FACES-USA ofera locuri de munca pentru profesori calificati in USA.
Nu se percep TAXE !
Cerinte:
- cunoasterea f.buna a limbii engleze
- posesori carnet de conducere (minim 1 an)
Specializari acceptate:
-psihopedagogie speciala (lucrul cu pers_dizabilitati)
- matematica si informatica
- stiinte ( chimie, biologie, fizica)
- limbi straine (franceza, spaniola, latina)

BENEFICII OFERITE

-nu se percep taxe pt: promovare, orientare
-se asigura bilet avion dus-intors Romania-USA
-se asigura taxa de viza la ambasada USA