Senior Java Developer - min 3 ani experienta

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Implicare directa in toate fazele de dezvoltare a produselor software: discutii preliminare, design, dezvoltare, rezolvare probleme, fine tuning
Colaboreaza cu alte echipe de proiect si cu inginerii software

CERINTE

Studii superioare in domeniul IT
Experienta in programarea orientata obiect (POO)
Experienta solida de lucru in programare Java (cunostintele de J2EE constituie avantaj) - minim 3 ani experienta
Experienta de lucru cu tehnologiile Eclipse: SWT, Jface, RCP
Experienta de lucru cu baze de date si abilitatile de lucru multi-platforma nu sunt obligatorii dar reprezinta un avantaj
Limba Engleza: nivel conversational si scris
Domiciliul stabil: IASI sau disponibil la relocare in Iasi

Cautam o persoana cu capacitate ridicata de rezolvare a problemelor si cu gandire algoritmica. Persoanele care intrunesc conditiile de mai sus si au experienta / abilitatile necesare pentru coordonarea unor echipe de lucru vor fi selectate pentru pozitia de Team Leader.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial la nivelul companiilor multinationale
Pachet de relocare pentru persoanele nerezidente in Iasi
Se asigura program de pregatire si inductie in companie

EDUROM (Consultanta Resurse Umane) cauta Senior Java Developer pentru clientul sau, companie multinationala dezvoltator de aplicatii software.