Sales representative for hoisting equipments

A & A TETA CONSULTING SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Identifica potentialii clienti si promoveaza produsele aflate in portofoliu;
•Isi atinge obiectivele stabilite in termenele asumate;
•Isi asuma responsabilitatea totala a ofertelor facute in zona sa;
•Ofera consultanta tehnica clientilor;
•Furnizeaza toate informatiile legate de piata specifica;
•Preia informatiile si observatiile clientilor ca si nevoile speciale ale acestora si le transmite catre Departamentul Suport;
•Raporteaza directorului de zona asupra situatiei vanzarilor si furnizeaza feedback privind marketing-ul produselor noi si a celor existente.
•Respecta politica de calitate si standardele comerciale in vigoare privind managementul calitatii.

CERINTE

•Studii superioare tehnice;
•Experienta in vanzari – cel putin doi ani pe un post similar;
•Deosebite abilitati de comunicare si negociere ( persuasiune si prezentare profesionala);
•Buna cunoastere a pietei locale de profil;
•Capacitate de analiza, sinteza si planificare a datelor;
•Proactiv, capabil sa gaseasca solutii, creativ, cu initiativa;
•Bune cunostinte de limba engleza – germana reprezinta un avantaj;
•Dinamic, energic cu disponibilitate deplasare in zona arondata;
•Permis de conducere cat.B;
•Resedinta in orasele mentionate mai sus
•Referinte de la locurile de munca anterioare.

BENEFICII OFERITE

•Autoturism de serviciu;
•Telefon si laptop;
•Bonuri de masa
•Salariu fix + commision functie de performanta;
•Pregatire de specialitate in tara si strainatate;

.A&A Teta Consulting Srl recruteaza in acest moment pentru unul dintre clientii sai, importator si distribuitor de echipamente industriale - motostivuitoare si utilaje de ridicat.

(for Bucharest, Timisoara, Craiova, Ploiesti, Iasi, Galati, Bacau, Constanta)