Sales Representative - Bacau

Terra Romania Utilaje de Constructii srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Mentinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii existenti din zona alocata;
- Prospectarea pietei pentru a identifica clienti noi si oportunitati de dezvoltare a afacerii;
- Prezentarea si promovarea produselor companiei;
- Participarea la targuri, expozitii si la alte manifestari de acest gen pentru promovarea produselor companiei;
- Intocmirea de oferte;
- Negocierea si incheierea contractelor;
- Realizarea obiectivelor de vanzari.

CERINTE

- Absolvent al unei facultati tehnice, preferabil in domeniul utilajelor de constructii;
- Experienta de cel putin 1 an in domeniul vanzarilor intr-un domeniu tehnic (in domeniul stivuitoarelor reprezinta un avantaj);
- Limba engleza - nivel mediu;
- Carnet de conducere categoria B;
- Cunostinte PC;
- Domiciliul stabil in orasul Bacau;
- Disponibilitate pentru a calatori;
- Abilitati de comunicare;
- Atitudine proactiva, orientat spre client si rezultate.

BENEFICII OFERITE

- Salariu motivant;
- Bonusuri in functie de realizarea obiectivelor;
- Posibilitate de dezvoltare a carierei intr-o companie aflata in plina extindere.

Terra România Utilaje de Constructii (www.terra-world.com), societate cu capital integral austriac, reprezint¿ concernul Industrie Holding, prezent in 12 tari din Europa Centrala si de Est.

Terra, lider pe piata de buldoexcavatoare din Romania, comercializeaza utilaje de constructii, macarale montate pe autocamioane si echipamente pentru depozite, fiind reprezentanta unor marci de renume, cum ar fi JCB, Palfinger, Nissan, Crown.

Firma noastr¿ aduce al¿turi de performanta si calitatea produselor, un pachet complet de servicii care are ca scop realizarea în conditii optime a achizitiilor si a exploat¿rii echipamentelor noastre.