Responsabil Regional Electro Alimentare Craiova, Brasov, Timisoara, Iasi, Bacau

RCS & RDS

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Monitorizarea alimentarilor cu energie electrica a locatiilor companiei cu echipamente si/sau personal;
• Instalarea, monitorizarea, mentenanta sistemelor de alimenare a locatiilor companiei (UPS-uri, generator, sisteme de curent continuu, tablouri electrice de distributie);
• Asigura suportul tehnic pentru toate alimentarile cu energie electrica din zona de acoperire, 24h/24h si 7 zile/7 zile;
• Intocmirea proiectelor si a necesarului de materiale aferente lucrarilor de instalare sau up-gradare a alimentarii cu energie electrica;
• Intocmeste periodic rapoarte de activitate si alte rapoarte corespunzatoare activitatilor efectuate.

CERINTE

• Absolvent studii medii (studiile superioare prezinta un avantaj);
• Experienta in domeniu, minim 2 ani;
• Autorizatie ANRE (constituie avantaj);
• Cunostinte de Auto CAD (constitue avantaj);
• Cunostinte privind sistemele neintreruptibile de tensiune (UPS-uri, sisteme DC), precum si notiuni despre generatoarele electrice.
• Abilitati bune de comunicare;
• Rezistenta la lucru in conditii de stress;
• Spirit de echipa;
• Cunostinte medii de limba engleza;
• Abilitati foarte bune MS Office (Word, Excel, Outlook);
• Permis auto categoria B.

RCS & RDS este unul dintre cei mai importanti furnizori privati de servicii integrate de telecomunicatii.

Ce va oferim?
Servicii de televiziune [prin cablu tv de la RCS & RDS si DigiTV]
Acces Internet si comunicatii de date [RDS.Net, RDS.Link]
Telefonie fixa nationala si internationala [RDS.Tel]