Responsabil logistica Tiriac Auto

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Preluarea si verificarea autovehiculelor de la diversii furnizori;
Aprovizionarea cu combustibil a autovehiculelor din parc;
Deschiderea dosarelor de dauna, daca este cazul si depunerea acestora la asiguratori;
Personalizarea autorizatiilor de circulatii provizorii;
Întocmirea rapoartelor de activitate zilnice şi a altor rapoarte la cererea superiorului direct/conducerii firmei;
Tinerea evidentei Flotei Auto a companiei.
Emiterea asigurarilor de tip RCA, CASCO, tinerea evidentei pentru rovignete si ITP pentru masinile din Flota.

CERINTE

Studii superioare – cele tehnice reprezinta un avantaj;
Minimum 1 an experienta pe o pozitie similara - constituie un avantaj;
Cunostinte operare PC (MS Office);
Cunostinte de Limba Engleza - constituie un avantaj;
Abilitati foarte bune de comunicare si orientare spre rezolvarea de probleme;
Capacitatea de a lucra in echipa
Abilitati foarte bune de organizare si planificare a activitatii.

BENEFICII OFERITE

Țiriac Auto face parte din Grupul Țiriac Holdings, recunoscut pentru afacerile derulate în domenii precum imobiliare, servicii financiare, servicii de transport aerian de tip VIP Charter, import, distribuție și service auto, servicii de producție și întreținere ascensoare, servicii de pază și protecție etc.
La ora actuală, Țiriac Auto deține cel mai vast portofoliu de mărci auto de pe piața autohtonă, reprezentând șapte dintre cele mai renumite mărci auto existente pe piață: Mercedes-Benz, Jaguar, Land Rover, Range Rover, Mitsubishi, Ford și Hyundai.

Job Hunting Trade - Head Hunting de personal personalizat pe nevoile companiei dvs.