Responsabil de brand

SC PAMBAC SA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pambac SA angajeaza, pentru dezvoltarea activitatilor de marketing, un Responsabil de brand.

Responsabilitati:
- Monitorizeaza si analizeaza evolutia pietei specifice si a concurentei;
- Implementeaza, dezvolta si urmareste evolutia strategiei de brand;
- Proiecteaza, implementeaza si evalueaza strategia de comunicare a brandurilor atribuite;
- Gestioneaza bugetul alocat brandurilor atribuite;
- Administreaza colaborarea cu firmele de cercetare de piata pentru brandurile atribuite;
- Intocmeste analize si rapoarte de specialitate;

CERINTE

Studii superioare in Marketing
Utilizare MS Office ¿¿¿ nivel avansat, Corel Draw sau alt program grafic- nivel mediu
Limba engleza - nivel avansat
Capacitate de analiza si sinteza
Foarte bune abilitati de comunicare - verbal si scris
Permis de conducere cat B
Experienta de minim un an intr-un post similar constituie un avantaj

Candidatul ideal trebuie sa fie persoana creativa, ambitioasa, dinamica si organizata, cu spirit competitiv, cu initiativa si dorinta de afirmare pe plan profesional.

BENEFICII OFERITE

Pambac ofera pentru ocupantul acestui post conditii atragatoare de salarizare, posibilitati de dezvoltare continua a carierei si de pregatire profesionala.

Detinator al brandurilor Pambac, Grania, Gata, Ador, Superfort, Pambac SA este unul dintre principalii producatori nationali din domeniul morarit, panificatie si lider pe piata de paste fainoase.

Localizata in Bacau, pe una dintre cele mai mari si mai moderne platforme industriale din domeniul alimentar, Pambac SA garanteaza clientilor si consumatorilor, calitatea constanta si siguranta alimentara a produselor fabricate, mentinand un sistem integrat de management al calitatii.

Focusul nostru este sa devenim una dintre companiile alimentare de succes din estul Europei. Credem ca succesul este direct proportional cu calitatea angajatilor si grija pe care o manifestam fata de acestia.