REPREZENTANT ZONAL VANZARI – Moldova

SC ADECCO RESURSE UMANE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Monitorizeaza activitatea distribuitorilor din teritoriul alocat si propune noi solutii pentru optimizarea activitatii de distributie a acestora;
- Dezvolta baza de clienti a companiei;
- Propune solutii pentru personalizarea punctelor de desfacere al produselor companiei si urmareste modul de prezentare al acestora în re¿eua comercial¿ din teritoriul alocat;
- Propune realizarea unor activitati promotionale;
- Analizeaza piata si monitorizeaza concurenta;
- Intocmeste si transmite la termen rapoartele de activitate solicitate de catre companie;
- Realizeaza ofertele pentru produsele din portofoliu;
- Negociaza, incheie si urmareste executarea contractelor si a acordurilor comerciale;
- Rezolva impreuna cu alti factori de decizie reclamatiile beneficiarilor;
- Propune conducerii unitatii casarea sau retragerea produselor greu vandabile;

CERINTE

- Studii medii/superioare finalizate;
- Experienta in vanzari minim 2 ani, de preferat in industria alimentara;
- Experienta in lucrul cu targete, rapoarte, planificari, fise de client;
- Permis de conducere (categ): B;
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere, orientare spre client, proactiv;
- Spirit organizatoric etc.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial motivant
- mediu de lucru dinamic si placut

Avand deschise peste 6.000 de birouri in 67 de tari ale lumii, Adecco este liderul mondial in domeniul resurselor umane ce ofera servicii de selectare, recrutare, plasare si gestiune de personal temporar sau permanent.

IASI: Cladirea de birouri Granit, et. 7
Bld. Socola 206A - 208, Iasi
Tel: 0232/206 120; 0332/411 805
Fax: 0232/206 110;
E-mail: iasi@adecco.ro

Sedii din tara: Arad, Bucuresti, Cluj, Iasi, Oradea, Pitesti, Ploiesti, Sibiu, Timisoara.