Reprezentant zonal de vanzari (Moldova)

S,C, PROMA MACHINERY S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Zona vizata: zona 1. IASI, VASLUI, BOTOSANI;
- Dezvoltara porofoliului de clienti in zona arondata
- Mentinerea si dezvoltarea conturilor actuale
- Vizitarea permanenta a clientilor din zonele arondate
- Identificarea nevoilor clientilor
- Pregatirea si transmiterea ofertelor
- Efectuarea de demonstratii cu produsele comercializate
- Consilierea si instruirea clientilor si a utilizatorilor privind produsele comercializate
- Raportarea permanenta a situatiei din teren

CERINTE

- EXPERIENTA in vanzari de minim 3 ani
- Pregatire tehnica necesara pentru intelegerea produselor pe care firma noastra le comercializeaza
- Bune abilitati de comunicare, relationare, inclinatie spre vanzari
- Carnet de conducere categoria B (cerinta obligatorie)
- autoturism personal (primele 3 luni - perioada in care cheltuielile legate de uzura masinii si cele cu combustibilul vor fi decontate) dupa care se va oferi masina de serviciu
- Posibilitate de deplasari frecvente
- Cunostinte operare PC(Word,Excel,Outlook) nivel mediu
- Persoana organizata,familiarizata cu sisteme de raportare
- PORTOFOLIU DE CLIENTI ACTIVI IN DOMENIU CONSTITUIE AVANTAJ!!!

BENEFICII OFERITE

- Colaborare poate lua forma unui contract de munca sau firma proprie.
- Telefon de serviciu
- Fara suma fixa lunara. Cu remunerare directa comision din vanzari ( procent variabil pe categorii de produse). Venituri medii estimate 1000 – 2000 EUR/ luna.
SE VOR LUA IN CONSIDERARE NUMAI CV CARE INDEPLINESC INTOCMAI CONDITIILE DE MAI SUS.
Va rugam nu aplicati daca nu indepliniti aceste conditii.
- CV pe mail : marketing@proma.ro
sau
fax: 021 448 04 86

PROMA MACHINERY este importator si furnizor la nivel national de utilaje, masini-unelte, scule, accesorii si consumabile pentru prelucrarea metalului, lemnului, a tablei si a profilelor. In prezent PROMA MACHINERY comercializeaza peste 6000 de produse, reprezentand brand-uri din Cehia, Germania si Italia.
Mai multe detalii despre noi si produsele noastre le puteti gasi pe site-ul nostru www.proma.ro.