Reprezentant Vanzari - Publicitate

SC ALTERNATIVE VISION MEDIA SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Vinde produse de reclama si publicitate pe diverse canale media.
Prospecteaza piata pentru a identifica noi clienti.
Prezinta oferta de servicii publicitare ale companiei.
Ofera potentialilor clienti solutii personalizate de promovare si de publicitate, in functie de specificul activitatii acestora si de obiectivele financiare si de imagine.
Se deplaseaza in alte localitati, daca este nevoie, pentru a discuta cu clientii.
Propune campanii de marketing si de promovare ale produselor companiei, in functie de feed-back-ul obtinut in urma interactiunii cu piata.
Intocmeste rapoarte de prospectare si de vanzari.
Realizeaza obiectivele de prospectare si de vanzari stabilite.
Incheie, deruleaza si supravegheaza contracte de publicitate, se ocupa de implementarea si de incasarea lor.

CERINTE

Studii superioare – diploma in domeniul studiilor (cursuri) de Marketing constituie un avantaj
Optimist, increzator, autodidact.
Foarte bune abilitati de comunicare scrisa si verbala.
Orientat catre rezultate si catre imbunatatirea rezultatelor obtinute
Cunostinte despre piata de publicitate in ansamblu si despre principalele canale de media (OOH, online,etc)
Stie sa identifice nevoile de publicitate si promovare ale clientului si sa personalizeze solutiile pe care le propune
Este imaginativ, gaseste si aplica strategii de vanzare potrivite pentru anumite categorii de clienti si produse, stie sa exploateze toate sursele de informatii aflate la indemana.
Disponibilitate pentru deplasari.
Permis – categ. B

BENEFICII OFERITE

Oferim salariu fix + comision din vanzari.

Suntem o companie specializata in vanzarea si implementarea de servicii de publicitate indoor si outdoor.

Lucram pentru clienti mari si mici, agentii de publicitate cunoscute sau clienti regionali si locali, ne straduim sa le oferim acestora sprijin in realizarea si implementarea campaniilor de promovare locala si regionala printr-o gama diversificata de suporturi publicitare si proiecte speciale.