Reprezentant vanzari ciorapi dama

Centro Servizi Italian Trading

Job expirat

RESPONSABILITATI

Identifica noi clienti in zona alocata.
Face vizite zilnice clientilor, cuprinzand obtinerea comenzilor.
Formarea/cresterea in permanenta a portofoliului de clienti prin contactarea si stabilirea de intalniri;
- din 4 vizite 1 trebuie sa se concretizeze in client ferm;
- Investigarea nevoilor clientilor;
- Negocierea termenelor si modalitatilor de plata conform politicii comerciale a firmei;
- Incheierea de rapoarte periodice;
- Mentinerea relatiilor bune cu clientii, intalniri saptamanale cu acestia.
- Prospectarea pietii cu scopul de a fi in permanenta la curent cu nevoile clientilor precum si cu evolutia concurentei in zona alocata.

CERINTE

Experienta/portofoliul de clienti activi in sectorul ciorapi dama/lenjerie intima reprezinta un avantaj.

NOTA: Selectia are loc in urma interviului direct cu firma (interviul are loc la sediul firmei in Loc. Afumati, Jud. Ilfov). Anunt valabil pentru toate orasele.

BENEFICII OFERITE

Se stabilesc in cadrul interviului.

Centro Servizi Italian Trading srl, reprezinta un grup de firme Italiene producatoare de Ciorapi de Dama.
Brandul propriu este "SUSI", fiind prezenti in Romania de aproape 10 ani.

Cateva dintre produsele oferite de firma noastra:

CIORAPI DAMA "SUSI" 15 DEN/20 DEN
Furnizam Ciorapii de Dama "SUSI" in doua variante in functie de sezon: 15 DEN (art. nr. 41) - primavara si vara, si 20 DEN (art. nr. 44) - toamna si iarna.
In functie de cererile clientilor livram 15 den si iarna, daca magazinul doreste expres acest lucru.
- COMPOZITIE: 12% elastan (lycra), 88% poliamida - cu clin, ciorap semi-opac (luciu sticlos elegant, nu stralucitor),
- TALIILE II; III; IV; V; paleta variata de culori (aprox. 40 nuante), ce se poate schimba in functie de moda si cerere. La anumite culori existand chiar si talia VI.
- Foarte rezistent, elastic
- Produs garantat calitativ
- Fabricat in Italia
- Varf intarit

Alte articole:
CIORAPI DAMA "SUSI" 10 DEN, lycra, talii II;III;IV;V;
Culori: SABBIA, PERLA, DAINO, NATURALE, SILVER, NERO.

CIORAPI DAMA SUSI - MAXI 20 den, lycra, cu bazon, TALII MARI - talii: V; VI; VII;
Pe langa clin au bazonul intarit la spate si se adreseaza femeilor cu o alta conformatie (mai scunde si mai rotunde).
Se vede din tabelul de pe cutiuta, inaltimea si greutatea corespunzatoare taliei;

CIORAPI DAMA SUSI (lycra)40 - 40 den, microfibra, aprox. 17 nuante, cu clin, talii II;III;IV;V;
Sunt ciorapi cu textura catifelata, grosimea e vizibila si sunt perfecti pt. sezonul rece.
CIORAPI DAMA SUSI (lycra)80 - 80 den, microfibra, talii II;III;IV;V;

CIORAPI DAMA SUSI(lycra) FITNESS 100 - 100 den, microfibra, cu clin, talii II;III;IV;V;

CIORAPI DAMA "SUSI DELUXE” – GAMA DE LUX
Noua gama, pe care am lansat-o in 2006, este SUSI DELUXE de care clientii nostri sunt placut impresionati. Am imbunatatit structura firului si in consecinta elasticitatea si vestibilitatea produsului.
Astfel, am adresat aceasta gama persoanelor mai exigente, care doresc un produs de elita la un pret
accesibil. Deasemenea, am diversificat paleta de culori si gama de articole, ce cuprinde urmatoarele articole:

CIORAPI DAMA SUSI DE LUXE - 15 den,(lycra) talii II;III;IV;
Au firul mai rezistent, pare putin mai aspru dar in asta consta rezistenta.

CIORAPI DAMA SUSI 15 DE LUXE (lycra) - 15 den, CU CLIN, talii: II;III;IV;V;

CIORAPI DAMA SUSI DE LUXE - 20 den, (lycra) talii II;III;IV;
Au aceeasi textura cu Susi de luxe 15 den dar sunt o idee mai grosi.

CIORAPI DAMA SUSI COMPRESS 20 - 20 den, relaxant, cu clin, talii II;III;IV;V;
Au partea medicinala pe picior, mai vizibil de la genunchi in jos si au proprietatea de masaj usor.

CIORAPI DAMA SUSI COMPRESS 40 - 40 den, relaxant, cu clin, talii: II;III;IV;V;
La fel ca cei de sus doar ca sunt putin mai grosi deci strang mai bine piciorul.

CIORAPI DAMA SUSI, COMPRESS, TOP CONTROL - 40 Den; talii: III;IV;V;

CIORAPI DAMA SUSI, COMPRESS, PUSH – UP, HOLD IN – 60 Den, TRIPLA ACTIUNE:COMPRESS PE PICIOR lucrat 3D, PUSH-UP PT. FESE SI BURTIERA IN FATA.

CIORAPI DAMA SUSI BANDA ADERENTA - 15 den, banda aderenta dantelata, talii 1/2; 3/4
Ciorapi subtiri, ideali pt. sezonul calduros;

CIORAPI DAMA BANDA ADERENTA – PLASA - 15 den, banda aderenta dantelata, talii 1/2; 3/4
Firul plasei este subtire, plasa e cu ochiuri marunte, culorile miele (cul. piciorului) si negru sunt cele
mai cautate si deci usor vandabile.

CIORAPI DAMA SUSI BANDA ADERENTA - 40 den, banda aderenta dantelata, talii 1/2; 3/4
Culori: ALB;

CIORAPI DAMA SUSI –“MOYEN NOIR” - strech, talii II;III;IV; Culori: NERO;

COLANT DAMA SUSI; Culori: PERLA; CASTANO; NERO; ROSU; MELA