REFERENT FINANCIAR

ROMSTAL

Job expirat

RESPONSABILITATI

•Raspunde de emiterea si intocmirea tuturor documentelor aferente activitatii de facturare si incasare a facturilor in termenele si conditiile stabilite, raportul lunar al memoriei fiscale, borderou incasari, registrul de casa
•Mentine evidenta clientilor care achita cu CEC sau OP si urmareste incasarea acestor facturi
•Verifica corectitudinea datelor inscrise in filele cec si ordinele de plata; mentine relatia cu bancile pentru depunerea filelor CEC
•Monitorizeaza termenele de plata, plafoanele de credit si situatia creantelor pentru clientii filialei
•Urmareste respectarea costurilor cuprinse in bugetul filialei si realizeaza situatiile de analiza financiare solicitate de Directorul Filialei
•Intocmeste facturile pentru clinetii filiale, prentru reprezentante, intocmeste facturile de penalizare, de stornare, de diferenta de curs valutar
•Respecta circuitul documentelor care se intocmesc in activitatea de aprovizionare cu marfuri, propune modificarea nivelelor de stoc ale produselor
•Asigura intretinerea produselor din expozitie, etichetarea produselor, afisarea corecta a preturilor

CERINTE

•Studii superioare economice
•Experienta de lucru in domeniul economic - min. 1 an
•Abilitati de analiza si sinteza, concentrare si atentie sporita
•Bune abilitati de comunicare si orientare spre client

BENEFICII OFERITE

•Lucrul intr-o companie multinationala, cu standarde de lucru profesioniste si in continua dezvoltare
•Sistem consecvent de traininguri
•Posibilitati de invatare si promovare profesionala in cadrul companiei

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice-sanitare si servicii la standarde de calitate.
Cu o cifra de afaceri de peste 200 milioane de euro si o vechime de 15 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1000 de angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.
Printre valorile promovate de noi se numara:performanta, calitate si recunoastere, respect pentru oameni si mediu, initiativa si viziune, comunicare si cooperare. Daca impartasesti si apreciezi aceleasi valori, vino alaturi de noi!