Project Manager - Turism Medical

S.D. Consult

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Implicare in procesul de elaborare a pachetelor turistice si realizarea formei finale comerciale a acestora.
- Elaborarea strategiei de promovare a pachetelor turistice medicale catre piata externa, cu predilectie in tari precum Anglia, Franta, Italia, Spania sau S.U.A..
- Implicare in dezvoltarea site-ului companiei ca si instrument de promovare in mediul online - participarea si implicarea activa in realizarea conceptului de site alaturi de specialistii in web design.
- Modificarea si updatarea site-ului in functie de strategia de promovare.
- Mentinerea legaturii cu partenerii externi in vederea largirii portofoliului de clienti (include si vizite la sediul acestora - daca este cazul).
- Asistarea si consilierea clientilor in accesarea serviciilor oferite de companie.
- Dezvoltarea continua a strategiei de promovare si vanzare a serviciilor in functie de comportamentul si rigorile pietei.
- Dezvoltare continua a pachetelor de produs si adaptarea acestora la nevoile clientului extern.

CERINTE

- Absolvent studii superioare: Marketing sau Turism.
- Experienta in conceperea si vanzarea de pachete turistice este un avantaj (minim 2 ani).
- Experienta in promovarea unui produs cu valoare ridicata in contextul unei piete sofisticate este obligatorie.
- Limba engleza (scris si vorbit) - la nivel avansat este o conditie obligatorie.
- Limba italiana si franceza (scris si vorbit) - la nivel mediu avansat - constituie un avantaj.
- Competente PC : - pachetul OFFICE si Internet Explorer.
- Persoana familiarizata cu utlizarea retelelor sociale si profesionale din mediul online (Facebook, Twitter, Linkedin, Xing, etc).
- Gandire analitica si orientata catre proces, atitudini de self-starter si capacitate de adaptare la medii multiculturale.
- Abilitati comerciale foarte bune, comunicare si capacitate de formare a unui networking de business in scurt timp.
- Persoana determinata si extrem de motivata, orientata catre rezultate.
- Disponibilitate la deplasari in tara si strainatate.
- Permis conducere categ. B.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare in functie de experienta si potentialul de dezvoltare a candidatului.
- Crestere graduala a venitului in functie de rezultatele obtinute.
- Expunerea la medii multiculturale

DESCRIEREA FIRMEI

Agentie de recrutare si selectie personal.

'Proiectele de recrutare si selectie sunt manageriate cu multa pasiune si consideratie fata de nevoile clientilor si a candidatilor. Va putem oferi solutii valabile, pentru ocuparea unor posturi specializate, greu de acoperit, din cadrul companiei dvs.. Veti gasi in noi un partener transparent, ce actioneaza analitic si insistent, in atingerea obiectivelor de comun acord stabilite. Credem in ceea ce facem, motivati fiind, in primul rand intrinsec, si doar in plan secund pentru aprecierea materiala."
Daniel Sofrone - Senior Recruiter & Consultant