Profesori Romani pentru USA

PFA GONTINEAC DANIELA

Job expirat

RESPONSABILITATI

- FACES-Schimb culturaL si academic, ofera posturi de profesori-full time, salariu atractiv, cu contract de munca pe perioada de la 1-3 ani in SUA, ara nici o TAXA!
Pentru profesorii din Romania si R.Moldova
Conditii de participare:
- Limba engleza si carnet de conducere.
Specializari acceptate:
- Matematica sau matematica-informatica
- Psihopedagogie speciala
- Stiinte: chimie, biologie, fizica
- Limbi straine: spaniola, franceza, latina
- Arte plastice si muzica

CERINTE

- Absolvent al unei facultati de profil si specializare amintita.
- Pentru specializarea psihopedagogie speciala se accepta si studenti in anii terminali.
- Sunt incurajati aplicantii din judetele Moldovei: Iasi, Bacau, Suceava, Vaslui, Botosani, Neamt, Galati, Vrancea precum si aplicantii din R.Moldova

BENEFICII OFERITE

- Salariu cu tax-free
- Bilet avion platit dus-intors Romania-USA
- Asigurare medicala free
- Asistenta gratuita in USA

consultanta IT-princicap, organizare sesiuni informare/diseminare, secret si traducere in secundar