Profesori romani in SUA

FACES-USA

Job expirat

RESPONSABILITATI

FACES-Schimb culturaL si academic, ofera posturi de profesori-full time, salariu atractiv, cu contract de munca pe perioada de la 1-3 ani in SUA, TAX free!
Pentru profesorii din Romania si Republica Moldova, servicii de indrumare fara nici o TAXA!

CERINTE

Conditii de participare:
- Limba engleza si carnet de conducere.
Specializari acceptate:
- Matematica sau matematica-informatica;
- Psihopedagogie speciala;
- Stiinte: chimie, biologie, fizica;
- Limbi straine: spaniola, franceza, latina;
- Arte plastice si muzica.

- Absolvent al unei facultati de profil si specializare amintita;
- Pentru specializarea psihopedagogie speciala se accepta si studenti in anii terminali;
- Sunt incurajati aplicantii din judetele Moldovei: Iasi, Bacau, Suceava, Vaslui, Botosani, Neamt, Galati, Vrancea precum si aplicantii din Republica Moldova

BENEFICII OFERITE

- Salariu cu tax-free;
- Bilet avion platit dus-intors Romania-USA;
- Asigurare medicala free;
- Asistenta gratuita in USA.
Toate serviciile de indrumare sunt fara nici o TAXA!

DESCRIEREA FIRMEI

schimb cultural si academic pentru profesori