Profesori din Romania si R.Moldova in SUA

PFA GONTINEAC DANIELA

Job expirat

RESPONSABILITATI

FACES-USA, ofera in cadrul unui schimb cultural si academic, posturi prin contract full-time ptr. profesorii din Romania si din R.Moldova, in invatamantul de stat americam, cu pastrarea postului in tara, salarii motivante, bonusuri: bilete de avion, consultanta si asistenta gratuita. Toate servciile sunt fara nici o taxa.Programul functioneaza din 1998 si este recunoscut de MEC cu sediul central in Romania-Incinta ISJ Cluj.

CERINTE

Limba engleza si carnet de conducere. Specialitati acceptate:
-matematica cu fac. de matematica sau mate-info
-educatie speciala cu fac. de psihologie, sectia psihopedagogie speciala
-stiinte (chimie, biologie,fizica)
-limbi straine (spaniola, latina, franceza,engleza)
-arte si educatie muzicala

BENEFICII OFERITE

Salariu notivant egal cu cel al profesorilor americani=29000$/an=1700euro/luna
Bilet dus-intors Ro-USA
Consultanta gratuita in gasire de locuinta si masina
Asigurare medicala
Posibilitatea aducerii familiei in SUA

consultanta IT-princicap, organizare sesiuni informare/diseminare, secret si traducere in secundar