Private Broker

Marketing Beratung International

Job expirat

RESPONSABILITATI

Reforma = A schimba (in bine); a innoi, a primeni o stare de lucruri, o conceptie etc.
Reformele sunt ocazii unice, foarte rare pentru imbunatatirea situatiei tale financiare. Vino sa te convingi ca la noi comisionul e foarte bun!
Responsabilitati
- Identificarea si prospectarea potentialilor clienti;
- Promovarea ofertelor pentru asigurari de viata, pensii private, conturi de viitor, asigurari de locuinte, asigurari de sanatate;
- Consultanta financiara in fonduri de investitii, asigurari, pensii facultative;
- Oferirea produselor care se potrivesc aspiratiilor si dorintelor clientului
- Mentinerea legaturii cu clientii si consilierea acestora ori de cate roi este nevoie
- Identificarea si recrutarea de noi consultanti financiari
- Formarea si coordonarea propriei echipe. Incheiere contracte

CERINTE

- capacitate analitica, abilitati organizatorice, abilitati de comunicare si tehnice
- orientare catre client si capacitatea de a lucra in echipa.
- dorinta de a se dezvolta personal

BENEFICII OFERITE

- salariu atractiv, negociabil in cadrul interviului
- Instrumente tehnice de lucru care ii va usura radical munca
- traininguri, brainstorming-uri, calatorii
- telefon de servici

Suntem cea mai insemnata firma a Europei pentru succesul personal si economic si cel mai dorit partener al primilor sapte ofertanti de produse din Europa.
Noi, cei de la MBI, prelucam pentru clientii nostri programe exclusive, individuale pentru domenii ca si: catig personal, siguranta,ingrijirea pentru viitor, case & locuinte din ofertele diferitelor banci, societati de asigurare sau firmelor de servicii financiare.
Ca si firma independenta fata de banci si societati de asigurare putem plasa dorintele si problemele clientilor nostri in centru si, pentru fiecare cerinta individuala, sa alegem din multitudinea de oferte ale partenerilor nostri de contract solutia ideala pentru clientii nostri.
Noi ne sfatuim clientii in orice situatie de viata Ca si experti in sectorul serviciilor financiare oferim solutii care sa duca la cresterea veniturilor, la diminuarea cheltuielilor si, prin acestea, la cresterea bunastarii clientilor nostri.