OPERATOR GHISEU (cod COR 421201)

SANPAOLO IMI BANK ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- deschide, administreaza si inchide conturi pentru clienti conform normelor interne ale bancii si/sau legislatiei in domeniu si, daca este cazul, ia masuri de blocare a operatiunilor initiate a caror legalitate este neclara sau suspecta
- primeste, verific¿ si proceseaza ordinele de plat¿ si încas¿ri în lei si valut¿ ale clientilor cat si documentele aferente acreditivelor, incasso-urilor si scrisorilor de garantie
- urmareste respectarea legislatiei in tranzactiile ordonate de clienti
- urmareste ca primirea instructiunilor clientilor si procesarea operatiunilor sa se faca in conformitate cu normele bancii
- mentinerea bunelor relatii cu clientii
- informeaza clientii cu privire la caracteristicile produselor si serviciilor b¿ncii

CERINTE

- Studii medii economice, studii superioare reprezint¿ un avantaj
- Experienta de minim 1 an în domeniul bancar
- Cunostinte de limba engleza si/sau italiana
- Cunostinte de operare PC
- Abilitati de comunicare
- Capacitate de a lucra sub presiune
- Orientare c¿tre client
- Interes pentru continua perfectionare profesionala
- Seriozitate si responsabilitate
- Disponibilitate la program prelungit
- Spirit de echipa

DESCRIEREA FIRMEI

Banca cu capital italian