MANAGER INVESTITII

Mentor Training S.R.L

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
- Initiaza si dezvolta noi concepte si proiecte pentru investitii si sprijina proiectele strategice aflate in derulare;
- Monitorizeaza actiunile efectuate de concurenta si raporteaza informatiile relevante;
- Evalueaza noile oportunitati de afaceri si identifica noi colaboratori si furnizori;
- Este responsabil de implementarea noilor proceduri si evalueaza eficienta acestora
- Se implica la nivel individual sau in echipa (functie de complexitatea proiectului) in toate fazele de pregatire si implementare a proiectelor de investitii: definirea proiectului, analiza eligibilitatii proiectului, culegerea si analiza informatiilor, realizarea documentatiei.
- Identificarea oportunitatilor de investitii pentru companie.

CERINTE

Cerinte:
-experienta in consultanta/management investitii de minim 2 ani si cunostinte de dezvoltare de afaceri;
-studii superioare finalizate
-o buna viziune a organizarii si repartitiei responsabilitatilor pe departamente
-background tehnic pentru sustinerea analizei ofertelor in raport calitate/pret in conformitate cu nevoile tehnologice ale companiei
-constituie un avantaj experienta in gestionarea relatiei cu subcontractorii pe zona de constructii metalice
-constituie avantaje: cursuri de metodologia managementului de proiect
-abilitati de lucru simultan pe mai multe proiecte/activitati
-engleza nivel avansat

Aptitudini:
-capacitate de analiza si sinteza/comunicare/concentrare/ inter-relationare
-capacitate de a lucra in echipa
-capacitatea de a lucra in conditii de stres
-intuitie, imaginatie, creativitate

Atitudini:
-simtul responsabilitatii/datoriei
-receptivitate
-spirit de initiativa
-capacitate de comunicare
-atentie distributiva si spirit de observatie
-capacitate de asimilare de noi cunostinte
-flexibilitate, capacitate de adaptare rapida
-orientare catre client, orientare catre rezultate; proactivitate.
-cult pentru detalii,orientat catre rezultate, dinamic.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
-salariu foarte motivant
-posibilitatea de a lucra cu o echipa tanara si energica
-alte beneficii

Firma de recrutare, selectie si instruire de personal, cauta pentru clientul sau.