Inginer Suport IT Regional

Sensiblu

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura instalarea, administrarea si troubleshooting-ul pentru servere Windows 2000/2003 si Microsoft SQL 2000 Server;
-Asigura suport pentru sistemul de operare Windows XP, pachetul Microsoft Office, Lotus Notes si aplicatii specifice implementate in procesul de vanzare;
-Rezolva incidentele de natura tehnica in aria de responsabilitate conform cu SLA;
-Aplica cu consecventa procedurile interne IT A&D Pharma si respecta standardele de securitate implementate;
-Identifica si rezolva potentialele neconformitati de instalare, utilizare si administrare a echipamentelor IT
-Asigura functionalitatea sistemelor si subsistemelor informatice din aria de responsabilitate.

CERINTE

- Studii tehnice( Automatica si Calculatoare , Informatica, Electronica, etc);
-Cunostinte generale asamblare hardware PC;
-Cunostinte avansate sisteme de operare Windows XP, Windows 2000/2003 Server - instalare si mentenanta (Active Directory, DNS, DHCP,etc);
-Cunostinte generale proceduri de tip disaster recovery;
-Cunostinte generale despre sisteme informatice cu grad mare de disponibilitate;
-Cunostinte generale administrare SQL 2000 Server - junior level (instalare, replicari, backup, mentenanta)
Experienta minim 2 ani (mediu enterprise sau retele cu minim 50 calculatoare) in domeniu.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

Compania Sensiblu lider de piata, este singurul lant farmaceutic cu acoperire nationala. Face parte din grupul de firme A&D Pharma (unul dintre cele mai dinamice grupuri farmaceutice din Romania).