Inginer Proiectant - BACAU

EDUROM

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ofera solutii tehnice pentru proiectele / cererile de oferta ale clientilor - tablouri de tamplarie.
Asigura suport tehnic pentru clientii sau potentialii clienti ai firmei.
Intocmeste necesarul de materiale si realizeaza calculatia proiectelor pentru clienti.
Optimizeaza solutiile oferite din punct de vedere al costurilor.
Se implica in procesul de receptie a materialelor care vin la depozit.
Reprezinta firma in relatia cu clientii care intra in depozitul companiei.
Colaboreaza cu reprezentantii de vanzari si cu clientul pentru clarificarea informatiilor legate de tabloul de tamplarie.
Face deplasari ocazionale pentru eventuale intalniri de consultanta tehnica.
Desfasoara activitatile in conformitate cu politicile comerciale si procedurile interne ale companiei.

CERINTE

Studii superioare de profil tehnic
Minim 2 ani experienta in domeniul proiectarii tamplariei de aluminiu si PVC
Abilitati operare Autocad, alte softuri proiectare – nivel mediu
Limba engleza – constituie avantaj
Permis auto – cat. B
Persoana deschisa cu excelente abilitati de comunicare, si cu orientare spre client;

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial complex cu bonusuri anuale pe baza performantelor
Acces la programe de training.

EDUROM - Consultanta Resurse Umane, angajeaza Inginer proiectare tamplarie pentru clientul sau, companie multinationala din domeniul productiei profilelor de aluminiu, cu o experienta de 20 ani, si o prezenta in peste 40 de tari la nivel global.