INGINER ELECTRONIST

A-E Electronics S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

1.Coordonare si dezvoltare software pentru masini de test in circuit(ICT si JTAG)
2.Coordonare si dezvoltare software pentru masini de test AOI si MPT
3.Coordonare si dezvoltare software de test pentru achizitia,prelucrarea si prezentarea datelor
4.Coordonare si dezvoltare de aplicatii software pentru sisteme automate (linii de test)
5.Coordonare si dezvoltare software de aplicatie(pentru microcontrollere,microprocesoare)
In acest scop directiile principale de activitate sunt:
- stabilirea relatiilor cu clientii si definirea specificatiei tehnice pentru fiecare aplicatie software in parte
- analiza si divizarea aplicatiei software in parti componente,generarea specificatiei tehnice pentru fiecare modul,planificarea si distribuirea activitatilor specifice pentru fiecare parte componenta
- controlul executiei fiecarui modul software si parte componenta la timp si in parametrii planificati
- controlul integrarii partilor componente in aplicatia finala

CERINTE

Cunostinte de specialitate:
1.hardware:circuite integrate digitale si analogice,dispozitive si circuite electronice,Semnale Circuite si Sisteme,Metode de testare in circuit a componentelor electronice,Masurari electrice si Electronice
2.software:programare in C,Basic,cunostinte de programare structurata,assembler,limbajul specific aplicatiilor de test GenRAD,limbaj specific de programare pentru echipamente de test AOI si MPT.
Sa respecte standardele de calitate impuse in realizarea lucrarilor si sa le execute la timp
Sa livreze in termenul stabilit produsele catre clienti
Sa verifice specificatiile tehnice solicitate de catre clienti
Sa respecte ROI si CCM-ul
Sa raspunda de coordonarea activitatilor colaterale implicate in realizarea sarcinilor postului
Capacitatea de concentrare foarte buna
Aptitudini de alocare si folosire eficienta a resurselor
Spirit de echipa
Comunicativ
Engleza scris,vorbit foarte bine

BENEFICII OFERITE

Conditii optime de lucru intr-o echipa tanara dinamica,profesionista
Training in strainatate
Tichete de masa
Bonus in functie de performanta individuala si realizarile companiei
Posibilitatea dezvoltarii personale

A-E ELECTRONICS este o companie mixta romano-israeliana specializata in proiecatarea si producerea de echipamente electronice.
Pentru mai multe detalii va invitam sa vizitati site-ul nostru www.aee.ro