DIRECTOR RESURSE UMANE

DASCONSULT

Job expirat

RESPONSABILITATI

DASCONSULT selecteaza in vederea angajarii pe perioada nedeterminata, pentru clientul sau, companie cu capital strain, din domeniul constructiilor de masini, utilaje, cu un numar de aproximativ 1000 de angajati, o persoana energica, pentru a ocupa functia de DIRECTOR RESURSE UMANE.

Responsabilitati:
- Planifica, organizeaza si supervizeaza activitatile departamentului de resurse umane;
- Stabileste impreuna cu managerii de departament necesarul de rsurse umane pentru atingerea planului de afacere anual;
- Organizeaza si coordoneaza ?ntregul proces de recrutare si selectie de personal pentru posturile vacante;
- Urmareste si raspunde de activitatea de stimulare a personalului conform normelor legale si prevederilor CCM;
- Elaboreaza si organizeaza programele de instruire anuale
- Coordoneaza realizarea si implementarea sistemelor de evaluare a performantelor profesionale ale angajatilor;
- Coordoneaza activitatea de reactualizare a fiselor de post, Regulament Intern, Contract colectiv de munca;
- Participa la solutionarea conflictelor de munca si negocierea cu sindicatul;
- Elaboreaza proceduri de lucru specifice activitatii de resurse umane (recrutare si selectie, planificarea resurselor umane, instruire, evaluarea performantelor profesionale) si se asigura de respectarea acestora de catre ?ntreg personalul
- Analizeaza periodic indicatorii de performanta proprii departamentului si propune masuri de imbunatatire;
- intocmeste si gestioneaza eficient BVC al departamentului resurse umane;:
- Reprezinta compania in relatia cu autoritatile publice pentru probleme de resurse umane;
- Elaboreaza si implementeaza la nivel de firma norme, reguli si proceduri de resurse umane aprobate de conducere.

CERINTE

- studii superioare: management, finante, tehnic , MBA (constituie avantaj);
- experienta pe o pozitie manageriala minim 5 ani
- experienta profesionala de minim 8 ani
- cunostinte din domeniul managementului resurselor umane, managementului organizational, psihologia muncii, legislatia muncii; tehnici de negociere; cunoasterea pietei locale a fortei de munca;
- cunostinte de limba engleza la nivel avansat(citit, scris, vorbit);
- cunostinte solide de utilizare a PC: Microsoft Office(Word, Excell, Power Point) , Internet, Outlook
- aptitudini necesare: planificare si organizare, abilitati de negociere, comunicare , spirit organizatoric, echilibru emotional, capacitate de a evalua si a lua decizii , capacitate de a lucra cu oamenii

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- pachet salarial motivant;
- mediu de lucru dinamic;

Puteti transmite CV-uri si scrisoare de intentie in limba romana si pe e-mail la adresa dasconsult_mru@yahoo.com
Pentru detalii suplimentare despre compania noastra puteti accesa oricand site-ul nostru www.dasconsult.ro

DASCONSULT este o companie specializata in servicii de resurse umane, oferind solutii complete in multe domeniile de activitate.
Avem experienta in Distributie, Mentenanta, Productie, Servicii Tehnice, Finante, Contabilitate, Marketing si V¿nzari, F.M.C.G., Domeniul Juridic, Resurse Umane, IT, Facility, Aprovizionare, Energie si Utilitati.

Serviciile DASCONSULT sunt special concepute, adaptindu-se tuturor solicitarilor:

- CONSULTANTA RESURSE UMANE
- PLANIFICAREA INSTRUIRILOR & DEZVOLTARE PERSONAL
- ASSESSMENT CENTER/ DEVELOPMENT CENTER
- HEAD – HUNTING & EXECUTIVE SEARCH
- RECRUTARE SI SELECTIE
- LEASING DE PERSONAL

Avand experienta locala si internationala, DASCONSULT este partenerul de afaceri care vede succesul Dumneavoastra ca pe propriul sau succes.