Director regional de vanzari

Compania de Logistica si Distributie Wit

Job expirat

RESPONSABILITATI

planificarea, organizarea, coordonarea si controlarea activitatii echipelor de vanzari
stabileste obiective si concepe/implementeaza strategii pentru atingerea acestora
activitati de coaching, training pentru echipele de vanzari
analize periodice cu raportarea situatiei atat a vanzarilor si pozitiei pe piata cat si a balantei politicilor de vanzari ale companiei.

CERINTE

absolvent studii superioare preferabil economice
cunostinte foarte bune in domeniul vanzarilor si managementului
experienta in vanzari FMCG de minim 5 ani si de minim 3 ani in leadership
cunoasterea reala a pietei si a clientilor de top
calitati imperios necesare unui manager: determinare, dinamism, capacitate de concentrare, de adaptare, foarte bune abilitati de comunicare, de prezentare profesionala, formator de sistem, capacitate de motivare si mobilizare, atitudine pozitiva, capabil de asumare a responsabilitatilor, prezenta si spirit carismatic
permis categoria B
cunostinte de folosire a pachetului Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

cel mai bun pachet salarial din domeniu in Bacau
masina de serviciu, telefon
sansa de a dovedi ca meriti mult mai mult

Distributie produse alimentare pe raza judetelor Bacau si Neamt