DIRECTOR REGIONAL

Romstal Imex SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza si dezvolta activitatea filialelor si reprezentantelor (francizelor) si raspunde de atingerea obiectivelor din regiunea Est si Nord-Est:
- raspunde de intocmirea si realizarea targetului de vanzari pentru regiunea alocata, stabileste obiectivele filialelor si reprezentantelor / francizelor
- imbunatateste modalitatile de vanzare in vederea reducerii costurilor legate de marfa si ia masurile necesare pentru atingerea si depasirea indicatorilor care influenteaza profitul
- participa la previzionarea lunara a vanzarilor, verifica si modifica previziunile de vanzari pe intervalele stabilite de conducerea companiei
- identifica posibilitatile de deschidere de noi francize si filiale in regiunea alocata
- asigura respectarea tuturor standardelor de vanzare, expunere, depozitare, stoc, imagine si amenajare, dimensionarea optima a spatiilor de expunere si depozitare de catre toate punctele de vanzare din regiunea alocata
- dezvolta portofoliul de clienti, participa la negocierile importante
- identifica si propune noi modele de business in vederea imbunatatirii strategiei de optimizare a stocurilor
- raspunde de administrarea spatiilor de vanzare si verifica desfasurarea activitatii financiar-contabile
- sustine compania si transmite cunostintele necesare pentru formarea si cresterea performantelor angajatilor din subordine etc

CERINTE

Profesionale:
- studii superioare
- minim 5 ani experienta in domeniul vanzarilor si administrarii spatiilor comerciale la nivel managerial (experienta intr-o companie cu domeniu de activitate similar cu cel al Romstal – avantaj)
- experienta in gestionarea unei retele de magazine
- cunostinte legate de piata instalatiilor sau materialelor de constructii
- cunostinte administrative privind organizarea si desfasurarea activitatii unui punct de vanzare
- cunostinte financiare de baza in domeniul bugetarii, costurilor, cashflow-ului
- cunostinte de managementul proiectelor (MS Project)
- cunoasterea limbii engleze la nivel avansat

Manageriale:
- aptitudini de coordonare si motivare a echipei
- abilitati de negociere si comunicare
- abilitati de analiza, sinteza si adoptare a deciziilor cu promptitudine

BENEFICII OFERITE

- lucrul intr-o companie multinationala, cu standarde de lucru profesioniste si in continua dezvoltare
- masina, laptop, telefon
- sistem consecvent de traininguri
- posibilitati de invatare si promovare profesionala in cadrul companiei

Romstal este o companie multinationala specializata in comercializarea instalatiilor pentru constructii. Business-ul Romstal s-a dezvoltat atat in Romania cat si in Italia, Ucraina, Moldova, Serbia, Bulgaria, Rusia. Lider de piata in domeniu, ofera clientilor cea mai variata gama de instalatii hidro-termo-electrice, sanitare, ceramice si servicii la standarde de calitate. Cu o cifra de afaceri de peste 400 milioane de euro si o vechime de 14 ani pe piata, Romstal are in prezent peste 1200 de angajati, avand ca misiune de companie cresterea standardului de viata al clientilor sai.
Printre valorile promovate de noi se numara:performanta, calitate si recunoastere, respect pentru oameni si mediu, initiativa si viziune, comunicare si cooperare. Daca impartasesti si apreciezi aceleasi valori, vino alaturi noi!