Director Magazin Bacau

bauMax

Job expirat

RESPONSABILITATI

-Conducerea, organizarea si planificarea activitatii magazinului;
-Coordonarea si dezvoltarea unei echipe de 120 de angajati;
-Realizarea si supravegherea targeturilor de vanzari, productivitate, costuri;

CERINTE

-Studii superioare
-Cunostinte de limba engleza/limba germana constituie un avantaj
-Abilitati de organizare, planificare si control;
-Disponibiltate de relocare
-Spirit de initiativa, dorinta de perfectionare continua
-Experienta in retail constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

V¿ oferim posibilitatea desfasurarii unei activitati dinamice intr-un mediu de lucru motivant in cadrul unei firme in continua expansiune.

Companie austriaca de familie intr-o continua expansiune de 15 ani în Europa Centrala si de Est, bauMax este lider in industria companiilor Do-it-yourself .Obiectivul nostru este de a dezvolta aceasta piata si de a ajuta clientii la executarea proiectelor lor de constructii si bricolaj. Cu 122 filiale in 6 tari din Europa Centrala si de Est bauMax se numara printre primele 15 lanturi europene de bricolaj. In 2006 bauMax s-a lansat si in Romania, inaugurand primele 2 magazine in Brasov si Sibiu. In 2007 urmeaza deschiderea magazinelor bauMax din Cluj, Targu Mures si Craiova.