Director de Vanzari

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Elaboreaza si urmareste realizarea planului de vânzari si profit;
- Analizeaza tendintele pietei;
- Stabileste obiectivele managerilor din subordine în concordanta cu obiectivele departamentului;
- Aproba politica de abordare a licitatiilor;
- Initiaza colaborari (strategice) cu firme puternice din domeniu implicate în proiecte;
- Propune si implementeaza masuri de reducere a costurilor;
- Participa activ la stabilirea conditiilor generale ale colaborarii cu furnizorii;
- Urmareste implementarea planurilor si a regulilor de lucru specifice;
- Asigura concordanta între obiectivele de marketing cu cele de vânzari si profit;
- Urmareste realizarea obiectivelor de marketing si ia masurile corective necesare;
- Consulta managementul cu privire la posibilitatea integrarii solutiilor noi;
- Stabileste sarcinile salariatilor din subordine si prioritatile în executarea acestor sarcini;
- Evalueaza periodic activitatea salariatilor din subordine.

CERINTE

- nivel de studii: studii superioare economice;
- cursuri de pregatire: vânzari, marketing, management.

Experienta:
- In specialitate: experienta în vânzari/marketing minim 5 ani;
- Pe post: minim 2 ani experienta pe post asemanator;
- Tehnici de vânzare directa si indirecta;
- Tehnici de negociere;
- Canale de informare media;
- Management;
- Operare PC ¿ MS Office;
- Limba engleza- avansat;
- Cunoasterea generala a mediului de afaceri; românesc
- Cunoasterea legislatiei în domeniu.