Director - Agentia Moinesti

MKB ROMEXTERRA BANK S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

MKB Romexterra Bank angajeaza director la Agentia Moinesti.

CERINTE

- studii superioare economice (diploma de licenta)
- curs - Sales Skills
- cunoasterea amanuntita a produselor si serviciilor, a instrumentelor de plata din piata bancara;
- 2 ani experienta in domeniul financiar-bancar;
- abilitati operare PC, utilizare Windows
- atentie deosebita la detalii, initiativa;
- abilitati de rezolvare a problemelor;
- detinere de cunostinte generale din domeniul financiar/bancar;
- cunoasterea buna a limbii engleze;
- aptitudini deosebite de lucru cu clientul;
- organizat si capabil sa lucreze sub presiune;
- abilitati de relationare interpersonala;
- aptitudini de comunicare excelente
- cunoasterea OUG nr. 99/2006 privind institutiile de credit si adecvarea capitalului

MKB Romexterra Bank S.A., held in proportion of 55.32% by MKB Bank, the third Hungarian bank, member of BayernLB from Germany.