Dezvoltator Retea Statii de Carburanti - Companie Petroliera

iQuest Consulting

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Evaluarea pietelor locale de distributie carburanti din regiunea alocata;
- Analizarea tendintelor de dezvoltare zonala (populatie, functiuni, investitii, infrastructura, etc.);
- Identificarea posibilelor locatii pentru construirea noilor statii expres de distributie carburanti;
- Evaluarea posibilelor locatii - teerenuri dpdv al fezabilitatii tehnice, financiare si juridice;
- Stabilirea celei mai avantajoase formule de contractare (achizitie, concesionare, chirie etc.);
- Semnare de contracte, negocieri de termeni contractuali financiari sau juridici;
- Intocmirea documentatiilor de licitiatie unde este cazul;
- Stabilirea contactelor cu autoritatile locale in vederea obtinerii avizelor, acordurilor si autorizatiilor de constructie;
- Obtinerea si verificarea documentatiilor cadastrale si a ridicarii topografice;
- Asistarea proiectantului general in vederea efectuarii documentatiilor necesare;
- Managementul contractelor: urmarirea si semnalarea termenelor scadente la plata, semnarea actelor aditionale, efectuarea renegocierilor.

CERINTE

- Preferabil studii superioare;
- Carnet de conducere categoria B cu experienta;
- Experienta intr-o firma de profil imobiliar, comercial sau in cadrul autoritatilor competente (cadastru, primarie);
- Cunoasterea legislatiei din domeniu;
- Operare calculator: MS Word, Excel, Outlook
- Limba engleza nivel conversational
- Abilitati de analiza, organizare si rezolvare de probleme.

BENEFICII OFERITE

- Un mediu de lucru modern intr-o companie de succes
- Posibilitati reale de dezvoltare profesionala
- Sanse de valorificarea a initiativei si ideilor proprii
- Aprecierea rezultatelor (evaluari periodice, prime)
- Pachet complet de beneficii (masina de servici, telefon, samd)
- Lucrul intr-una dintre cele mai mari 4 companii petroliere din Romania

iQuest Consulting este o firma de consultanta in management cu o experienta bogata in domeniul recrutarii. In portofoliul nostru de clienti se numara nume importante pe plan european.

Clientul nostru este un nume important al pietei europene de furnizare de servicii in domeniul petrolier, iQuest Consulting recruteaza in aceasta perioada personal pentru departamentele de Dezvoltare, Singuranta si Financiar.

Biroul iQuest din Bucuresti a fost creat in anul 2000 dintr-o echipa de consultanti proveniti din firme multinationale de consultanta. Reteaua iQuest mai cuprinde birourile din Paris, Luxemburg si Budapesta. La acestea se adauga o divizie de dezvoltare software cu sedii la Cluj-Napoca, Brasov, Bucuresti, Budapesta si Frankfurt.