COORDONATOR COMUNITATE TINERI

SOS Satele Copiilor

Job expirat

RESPONSABILITATI

- este responsabil pentru coordonarea intregii activitati a echipei de consilieri si pentru toate aspectele administrative si financiare ale Comunitatii de Tineri
- raspunde de crearea celui mai potrivit cadru pentru asistarea tinerilor si de buna desfasurare a activitatilor din cadrul Comunitatii de Tineri, in vederea dobandirii de catre acestia a independentei
- se asigura de realizarea planului de interventie personalizata, sau specifica pentru fiecare tanar asistat in cadrul Comunitatii de Tineri sau aflat in etapele ulterioare de asistare (sau in alte forme specifice de asistare)
- asista, coordoneaza, controleaza si evalueaza personalul din subordinea sa
- stabileste planul de obiective anuale ale Comunitatii de Tineri si propunerea de buget anuala, bine argumentate si le inainteaza directorului de Sat

CERINTE

- studii superioare in domeniul pedagogiei, asistentei sociale, psihologiei
- experienta de lucru de minim 3 ani in coordonarea unui proiect din serviciul pentru copil si familie
- cunostinte despre legislatia din domeniul protectiei copilului;
- capacitatea de a lucra in echipa / de a consilia echipa din Comunitatile de tineri;
- capacitate de analiza si planificare; rezolvare de probleme
- capacitatea de a lucra pe managementul conflictelor
- empatie si motivatie de a lucra cu tinerii
- cunostinte calculator;
- cunoasterea limbii engleze;
- disponibilitate de a calatori in tara – permis auto.

BENEFICII OFERITE

- Salariul atractiv
- Un loc de munca stabil pe o perioada indelungata
- Conditii de desfasurare a muncii intr-un cadrul adecvat
- Schimburi de experienta si seminarii de formare profesionala

Noi oferim o familie copiilor ajunsi in dificultate, ii ajutam sa-si cladeasca singuri un viitor si contribuim la dezvoltarea comunitatilor in care ei traiesc.
SOS Satele Copiilor s-a cladit pe baza unor convingeri si atitudini fundamentale, ce reprezinta esenta succesului nostru. In indeplinirea misiunii noastre, urmatoarele valori durabile ne ghideaza actiunile, deciziile si relatiile:
CURAJ
ANGAJAMENT
INCREDERE
CREDIBILITATE