CONTABIL SEF (cod COR 121112)

SANPAOLO IMI BANK ROMANIA S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- secondeaz¿ Directorul în organizarea, conducerea si controlul activit¿tilor operative, în conformitate cu pevederile legale în vigoare si cu reglement¿rile proprii si de grup;
- tine locul Directorului Sucursalei cand acesta lipseste;
- conduce contabilitatea general¿ (financiar¿) în conformitate cu politicile contabile ale b¿ncii respectand legislatia în vigoare;
- asigur¿ corectitudinea si transmiterea, în termenele prev¿zute, a raport¿rilor cerute de Centrala B¿ncii si de sucursalele B¿ncii Nationale a României;
- raspunde de modul de organizare si exercitare a controlului intern, in special a controlului de gestiune si de realizarea separarii atributiunilor in ceea ce priveste introducerea ( executarea), autorizarea si controlul acestora;
- infiinteaza si urmareste toate popririle, precum si celelalte m¿suri de executare silit¿ sau asiguratorii primite de la organele abilitate cu avizul consilierului juridic;
- asigur¿ efectuarea unei îndrum¿ri operative a personalului de la ghiseu privind comportamentul fat¿ de clienti;
- urm¿reste rezolvarea la termen a reclamatiilor în leg¿tur¿ cu operatiunile b¿ncii;
- verific¿ si aprob¿ CEC-urile barate si CEC-urile pentru eliberarea de numerar în conformitate cu reglemnt¿rile în vigoare;
- responsabil cu activitatea privind cunoasterea clientelei, prevenirea spalarii banilor, si prevenirea finantarii terorismului.

CERINTE

- studii superioare economice (MBA/ACCA/CFA reprezint¿ un avantaj);
- minim 3 ani experienta în domeniul financiar-contabil (avantaj experienta intr-o pozitie similara in domeniul bancar);
- cunostinte bune de limb¿ englez¿ si/sau italian¿;
- cunostinte foarte bune de operare PC (MSOffice, MSOutlook);
- competente manageriale (conducere, spirit intreprinz¿tor, motivare, munca în echip¿);
- excelente abilitati de comunicare si relationare;
- pastrarea calmului in situatii de stres;
- seriozitate si responsabilitate;
- spirit de echip¿;
- integritate morala.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv.

DESCRIEREA FIRMEI

Banca cu capital italian