CONSULTANT TEHNIC pentru departamentul Tehnica Instalatiilor Bacau

REHAU POLYMER SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul care va ocupa aceasta pozitie va avea in principal urmatoarele sarcini:

- activitati de birou si deplasari in tara;
- acordarea de asistenta tehnica reprezentantilor de vanzari ai departamentului;
- prelucrarea tehnica a intrebarilor din partea clientilor;
- obtinerea omologarilor nationale necesare;
- organizarea si sustinerea de seminarii de specialitate pentru salariati, clienti, purtatori de decizii (planificatori, autoritati, intreprinderi comunale de aprovizionare si desfacere) precum si pentru formari profesionale ( universitati, facultati de specialitate);
- dezvoltarea produselor si managementul inovatiilor;
- introducerea si adaptarea documentelor/instructiunilor tehnice;
- colaborarea la clarificarea calificata a reclamatiilor primite. Analiza de specialitate a motivului reclamatiei si elaborarea masurilor ce se impun pentru rezolvare.

CERINTE

Pentru biroul nostru din Bacau, dorim sa angajam un Consultant tehnic pentru departamentul 'Tehnica instalatiilor sanitare si de incalzire".
Candidatul ideal trebuie sa indeplineasca urmatoarele cerinte:
- studii superioare - Facultatea de instalatii - conditie obligatorie;
- experienta in domeniul instaltiilor termice si sanitare minim 1 an;
- fire dinamica, flexibila, sociabila, cu dorinta de a invata permanent si capacitate de a lucra in echipa;
- disponibilitate pentru deplasari;
- cunoasterea limbii engleze - conditie obligatorie;
- cunoasterea limbii germane constituie un avantaj

BENEFICII OFERITE

- oportunitatea lucrului intr-o echipa tanara si dinamica in cadrul unui concern international;
- posibilitatea dezvoltarii pe plan profesional;
- pachet salarial atractiv.

Ca marca de renume, REHAU este leader-ul mondial in solutii pe baza de polymeri din domeniul constructiilor, industriei si constructiilor de automobile. Sistemele noastre va sustin zilnic, in orice situatie, cateodata chiar fara sa realizati, dar intotdeauna cu foloase maxime. In intreaga lume, in peste 170 de tari, 15.000 de angajati contribuie cu initiativa si competenta lor la dezvoltarea continua a intreprinderii de familie pe care o reprezinta REHAU.