CONSULTANT FINANCIAR

PFA VLAICU RAMONA ELENA

Job expirat

RESPONSABILITATI

Jobul tau va presupune munca de teren si consta in:

• Studierea nevoilor clientilor in materie de servicii financiar-bancare si formularea unei oferte in acest sens;
• Promovarea ofertelor de credite de nevoi personale si carduri de credit din portofoliul Raiffeisen
• Asistarea clientilor in completarea documentelor necesare accesarii de produse financiar-bancare;
• Verificarea documentatiei de creditare;
• Preluarea si gestionarea informatiilor legate de potentialii clienti si distribuirea dosarelor catre instituţiile partenere;
• Mentinerea legaturii cu instituiile de creditare, conform procedurilor stabilite;
• Mentinerea relatiei cu clientii pe perioada derularii creditului in vederea acordarii unei asistente de specialitate complete.

CERINTE

Ne dorim de la tine excelente abilitati de:
• Comunicare si negociere;
• Organizare si coordonare;
• Analiza si sinteza;
• Operare PC (MS-Office);

Ai un avantaj daca esti:
• Energic;
• Team player;

Vei avea foarte multe de invatat si de aceea iti va fi mult mai usor sa acumulezi daca ai:
• Studii superioare (cele economice constituie un plus);
• Experienta in sectorul financiar/bancar/asigurari;
• Experienta in vanzarea produselor financiare.

BENEFICII OFERITE

• Training de specialitate;
• Posibilitatea dezvoltarii unei cariere de success;
• Pachet salarial motivant

DESCRIEREA FIRMEI

consiliere financiar-bancara