Consultant financiar

Aig Life Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Identificarea de potentiali clienti pentru produsele companiei;
- Negocierea si incheierea contractelor de asigurari de viata;
- Promovarea continua si prezentarea serviciilor companiei;
- Activitati de consultanta pentru clientii deja existenti;
- Dezvoltarea portofoliului.

CERINTE

- Prezenta agreabila;
- Tinuta business;
- Abilitati de comunicare si negociere cu clientii
- Aptitudini de vanzare/promovare produse;
- Persoane dinamice, organizate si cu spirit antreprenorial;

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru la nivel de companie nr.1 mondial in domeniul asigurarilor de viata;
- Posibilitati de avansare rapida;
- Venituri din planul de comisioane si bonusuri (cele mai mari din domeniu);
- Premii trimestriale si anuale.

American International Group, Inc. (AIG), lider mondial in asigurari si servicii financiare, este liderul organizatiilor internationale de asigurari, cu operatiuni in peste 130 de tari si jurisdictii.

Pentru detalii suplimentare accesati www.aiglife.ro