CONSILIER VANZARI

COMPANY T&M IMPEX

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiective principale:
- Realizarea targetului de vanzare alocat;
- Marirea numarului de clienti noi.

Activitati:
- Vizite la clienti si prezentare de produse si servicii;
- Creeaza si dezvolta relatii cu clientii;
- Deruleaza proiecte pentru clientii actuali;
- Identifica noi clienti potentiali pe piata - baze de date de clienti actuali si potentiali;
- Isi planifica activitatea de vanzare;
- Participa la sedintele de vanzare saptamanale;
- Face rapoarte de activitate - zilnic;
- Aduna informatii despre clientii potentiali si clientii actuali;
- Aduna informatii despre concurenta si clientii lor;
- Invata produsele si caracteristicile tehnice;
- Prognoza vanzarilor pe trimestrul/anul urmator.

CERINTE

- Facultate - de preferat;
- Experienta minim 2 ani;
- Experienta in vanzare este un atu suplimentar;
- Cunostinte PC;
- Carnet de conducere (B);
- Aspect profesional - business.

Profilul candidatului ideal:
- Abilitatea de a aplica cu strictete Procedurile de Vanzare (veti fi instruiti in acest sens);
- Foarte bune abilitati de comunicare si negociere (persuasiune si prezentare profesionala);
- Abilitati de a stabili relatii cu oameni;
- Abilitati de analiza si planificare;
- Inteligent;
- Personalitate deschisa - se relationeaza usor cu clientii potentiali - persoane necunoscute.
Atitudine de vanzator, Orientat spre clienti. Identifica usor si Intelege nevoile si dorintele clientilor
Personalitate puternica, Valori stabile, Dornic sa invete lucruri noi
Orientat spre construirea unei cariere
Foarte muncitor, rezistent la stress
Are abilitatea de a-si atinge obiectivele. Bun manager de proiect
Om de echipa
Proactiv, capabil sa gaseasca solutii. Persistent. Creativ, cu initiative
Dinamic, energic, Disponibil sa calatoreasca
Optimist, psihic excellent, stare de sanatate impecabila
Fara obligatii personale (o slujba secundara, actionar intr-o afacere, etc.)
Fara cazier si fara urmariri penale, fara conflicte majore cu fosti clienti, angajatori.
Referinte de la locurile de munca anterioare

BENEFICII OFERITE

- Salariu fix negociabil in functie de experienta dvs. actuala;
- Carte de munca;
- Autoturism de serviciu;
- Telefon mobil;
- Conditii de lucru occidentale (birou modern, PC etc.);
- Program de instruire in tehnici de vanzare, negociere, management etc.

Infiintata in anul 1994, Company T&M Impex S.R.L isi propune sa ofere potentialilor clienti achizitionarea unor produse de calitate la cele mai bune preturi.
Avand 40 angajati, firma noastra efectueaza montaj instalatii sanitare si distributie produse alimentare, import usi metalice, mobila (reprezentanta Romstal). Suntem o companie recunoscuta pe piata din Romania.
Una din principalele misiuni ale companiei este de a indeplini obiectivele clientilor nostri prin calitate superioara oferita la preturi minime. In compania Company T&M Impex S.R.L se pune foarte mult accent pe cresterea constanta a nivelului de pregatire teoretica si practica a tuturor angajatilor.
Pentru noi este important ca fiecare client sa fie multumit si de aceea ii punem la dispozitie, pe langa o gama foarte variata de produse si disponibilitatea noastra pentru orice sugestie sau imbunatatire a ofertei curente.
Suntem de acord ca performanta este rezultatul eforturilor continue de a te mentine in competitie si de a dezvolta o relatie puternica si stabila atat cu partenerii de afaceri cat si cu clientii nostri.
Suntem convinsi ca veti gasi in compania noastra partenerul ideal de afaceri.