CONSILIER CLIENTI SERVICE AUTO

TRENDO AUTOMOBILE

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Prezentarea serviciilor si facilitatilor de service, in vederea vanzarii produselor de service ale companiei.
- Consilierea clientilor privind modul de desfasurare a reparatiei si lucrarile care sunt recomandate pentru remedierea defectiunilor autoturismului; estimarea costurilor comenzii;
- Programarea autoturismelor in atelier si asigurarea incarcarii optime a acestuia ;
- Incheierea Contractului de Service, intocmirea comenzilor de reparatii si urmarirea stadiului lucrarilor;
- Receptionarea si inspectia preliminara (vizuala) a masinii ;
- Livrarea autoturismului si instruirea clientului dupa efectuarea inspectiei finale – care confirma efectuarea tuturor lucarilor solicitate de client ;
- Actualizarea bazei de date de clienti si asigurarea corectitudinii informatiilor inregistrate;
- Garantarea aplicarii standerdelor de calitate.

CERINTE

Studii superioare tehnice(de preferat Autovehicule Rutiere);
- Experienta intr-o pozitie similara sau in lucrul cu clientii – constituie avantaj;
- Cunostinte temeinice de operare pe computer (Office);
- Permis categoria B;
- Calitati de negociere, comunicare scrisa si verbala;
- Abilitati de consiliere;
- Dorinta de invatare si perfectionare.

BENEFICII OFERITE

-Pachet salarial atractiv, peste media practicata pe piata;
-Posibilitati de formare si dezvoltare profesionala;
-Mediu de lucru placut.