Asistenta medicala - domeniu stomatologic

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Denta Bacau este o clinica specializata in stomatologie generala, urgente stomatologice , implantologie orala, estetica dentara ! Angajam in conditii deosebit de avantajoase, medic dentist - cu experienta. Clinica este dotata cu aparatura de ultima generatie, logistica pentru implantologie, protetica, estetica dentara, endodontie, roentgen dentar digital pt radiografii retroalveolare - http://www.dentabacau.ro

Oferim scolarizare si suport de integrare in echipa intre 3 si 6 luni astfel incat sa se poata indeplini responsabilitatile mai jos enumerate:

- Pregatirea materialelor necesare tratamentelor dentare conform instructiunilor medicului stomatolog;
- Pregatirea instrumentelor stomatologice si punerea la dispozitia medicului stomatolog conform instructiunilor acestuia;
- Dezinfectarea si sterilizarea instrumentelor stomatologice conform instructiunilor medicului(presterilizarea instrumentarului si curatarea mecanica);
- Pregatirea solutiilor necesare dezinfectiei instrumentarului conform instructiunilor;
- Trimiterea spre sterilizare a instrumentelor stomatologice dezinfectate,corect ambalate si aducerea de la sterilizare in cabinet a instrumentarului stomatologic sterilizat;
- Dezinfectia chimica dupa fiecare pacient a pieselor de mana, spray-ului de aer-apa,inlocuirea consumabilelor, completarea caietului de sterilizare chimica a pieselor de mana din cabinet;
- Pregatirea materialelor pentru luarea amprentelor dentare;
- Indrumarea pacientilor privind igiena dentara conform instructiunilor medicului stomatolog;
- Pregatirea cabinetului stomatologic pentru desfasurarea optima a actului medical;
- Dezinfectarea suprafetelor de lucru din cabinetul dentar si a unitului dentar;
- Pregatirea injectiilor i.m. si i.v. conform instructiunilor medicului stomatolog si efectuarea injectiilor in caz de urgenta medicala;
- Respectarea programului de lucru al cabinetului;
- Utilizarea si intretinerea corecta a aparaturii existente in cabinet.

CERINTE

- Studii de specialitate in domeniu medical - posesor al diplomei de asistent medical eliberata de institutiile de invatamant acreditate in Romania
- Posesor al adeverintei de libera practica eliberat de Ordinul Asistentilor Medicali si vizata anual
- Minim un an experienta pe o pozitie similara constituie avantaj
- Cunostinte operare PC
- Persoana bine organizata, serioasa, disciplinata, punctuala
- Adaptabilitate la lucrul in echipa
- Bune abilitati de relationare si comunicare
- Atitidine pozitiva si dinamism

Job Hunting Trade este o companie specializata in servicii de resurse umane.