AREA SALES MANAGER

S.C. REPLANT MEDICAL S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-crearea, mentinerea si dezvoltarea relatiilor parteneriale cu clientii firmei din zona de responsabilitate
-gasirea unor noi oportunitati de afaceri
-prezentarea si vanzarea produselor
-promovarea noilor produse
-implementarea si urmarirea realizarii strategiei companiei in zona de responsabilitate
- responsabil pentru 8 judete, zona Moldova
-monitorizarea pietei si a concurentei
-deplasari in interes de serviciu >75% din timp

CERINTE

Cunostinte in urmatoarele domenii:
-vanzari si marketing
-economice si contabile de baza
-medical/tehnic constituie un avantaj
-customer care
Cunoasterea lb. engleze este obligatorie, lb. maghiara constituie avantaj.
Carnet de conducere cat.B fara incidente rutiere
Abilitati necesare:
-abilitati foarte bune de comunicare, negociere, vanzare
-de analiza a nevoilor si de luare de decizii
-persuasiune
-capacitatea de selectie a unor echipamente in functie de anumite caracteristici tehnice si economice
-organizare si lucru individual, time management
-abilitati autodidactice si capacitate de asimilare rapida de informatii in cantitate mare

BENEFICII OFERITE

Se ofera:
- salar atractiv(salar fix +bonusuri in functie de realizari)
-masina, tel. mobil,laptop
-traininguri

DESCRIEREA FIRMEI

Firma REPLANT MEDICAL, a fost infiintata în anul 1996 cu
capital privat strain 100%, avand ca obiect de activitate
importul si comercializarea de articole si dispozitive medicale.
In cursul anilor activitatea firmei s-a diversificat si a
cunoscut o crestere considerabila.
De la introducerea sistemului de asigurari de sanatate in
Romania, firma devine furnizor acreditat de catre CNAS pentru
dispozitive medicale.
Pentru anul 2006 firma si-a fixat obiective ambitioase, printre
care si extinderea activitatii si dezvoltarea retelei proprii de
magazine de prezentare si puncte de lucru pe teritoriul tarii.