Angajam economist / contabil

SC DA&CO Express SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Sa aiba abilitati de comunicare, sa fie sincer in interactiunile cu colegii si angajatorul, sa detina cunostinte relevante in domeniul de activitate in care va activa, sa fie o persoana flexibila care sa se poata adapta usor mediului de lucru, sa poata comunica intr-o limba straina de preferabil engleza.

Tine evidenta contabila.
Emite facturi conform cerintelor.
Urmareste platile si situatia incasarilor.
Inregistreaza operatiuni contabile.
Intocmeste situatiile financiare pentru clientii din portofoliu.
Activitati in domeniul resurselor umane (atunci cand este cazul): contracte de munca, transmitere revisal, calcul salarii si concedii, eliberare adeverinte).

CERINTE

Studii superioare, in domeniul economic/ contabilitate.
Experienta in domeniul contabil minim 1 an.
Utilizarea programelor informatice de contabilitate.
Operare MS Office nivel mediu.
Capacitatea de selectie, clasificare si interpretare a informatiilor.
Buna organizare si planificare a activitatilor.

Da&Co Express a fost infiintata de oameni care au peste 7 ani experienta in domeniul transportului de marfuri, din 2014 ne-am specializat pe transportul express de marfuri si am castigat increderea celor mai mari si mai vechi companii de pe piata prin calitatea si promptitudinea serviciilor oferite.