ANGAJAM DISPECER TRANSPORT INTERNATIONAL DE MARFURI

Licurici Impex

Job expirat

RESPONSABILITATI

- negocierea si achizitia contractelor de transport intern si international de marfuri pentru masinile aflate in portofoliul companiei, in conditiile financiare trasate si stabilite in politicile comerciale
- calcul km si tarif pentru fiecare transport in parte
- calcul metraje si tonaj marfuri transportate
- coordonarea masinilor catre incarcare si descarcare, precum si stabilirea celor mai eficiente rute de transport
- monitorizare sofer si stabilire timpi de condus
- mentinerea relatiei contractuale cu clientii aflati in portofoliu, pana la momentul incasarii obligatiilor financiare privind transporturile efectuate
- intocmire rapoarte de activitate si atingere indicatori de perfomanta

CERINTE

- studii superioare finalizate sau in curs de finalizare (de preferat tehnice sau economice), cu disponibilitate pentru un job full time
- cunostinte de limba romana si engleza de nivel avansat
- cunostinte de limba germana / franceza / italiana / olandeza de nivel conversational
- cunostinte operare PC, Microsoft Office, navigare internet
- abilitati native de vanzare si negociere
- cunostinte privind geografia Romaniei si a Europei
- cunostinte tehnice medii privind tipurile de masini utilizate in transportul rutier de marfuri
- cunostinte tehnice avansate privind calculul metrajelor marfurilor transportate
- cunostinte minime privind legislatia internationala a transporturilor
- capacitatea de a gasi si implementa solutii
- reactie rapida de raspuns
- abilitati de coordonare si lucru in echipa

BENEFICII OFERITE

- salariu fix plus bonusuri trimestriale in functie de performata obtinuta
- bonuri de masa
- telefon de serviciu cu minute si sms-uri nationale nelimitate
- posibilitate de avansare la functia de EXPEDITOR TRANSPORT INTERNATIONAL DE MARFURI
- traininguri profesionale trimestriale
- team- building-uri bianuale
- ambianta si mediu de lucru placut in cadrul unei echipe tinere profesioniste
- oportunitati de dezvoltare personala si profesionala

LICURICI IMPEX SRL este cel mai important distribuitor regional in zona Moldovei, de produse din categoria FMCG. Pe langa sediul central din Onesti, are deschise sapte filiale in principalele orase din Moldova. Comercializeaza o gama variata de produse si dezvolta o noua latura a afacerii, cea de transporturi internationale.

• Misiunea Companiei este: excelenta in distributie!
• Tinta noastra ramane: mentinerea pozitiei de lider si satisfacerea tuturor clientilor nostri datorita ofertei noastre de produse si a serviciilor de calitate prestate.
• Managerii de top ai companiei sunt specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul managementului vanzarilor si beneficiaza de programe profesionale de dezvoltare a carierei si gestionare a competentelor oamenilor din subordine.