Agent Vanzari Telemarketing

Job Hunting Trade

Job expirat

RESPONSABILITATI

Obiectivele postului

• Realizarea planului de vânzări prin vânzarea prin telefon a materialelor de constructii din portofoliul firmei;
• Identificarea de noi clienţi ;
• Creşterea cotei de piaţă a produselor / serviciilor din portofoliul firmei;
• Mentinerea si dezvoltarea bazei de clienti pe care reuseste sa o formeze.

Responsabiliţăţi importante :

• Realizează planul zilnic de vânzări;
• Prezintă şi promovează la telefon produsele din portofoliul firmei prin realizarea de oferte pentru clienţii potenţiali;
• Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor;
• Menţine permanent legătura cu clienţii existenţi pentru fidelizarea acestora;
• Întocmeşte rapoarte privind situaţia vânzărilor, concurenta, noile trenduri pe piaţă, potenţialii clienţi.
• Urmăreşte încasarea comenzilor;
• Executa orice alte dispoziţii date de superiorul ierarhic direct sau de subordonaţii acestuia în realizarea strategiilor pe termen scurt si lung ale companiei

CERINTE

Suntem o companie internaţionala, avem ca obiect de activitate comertul cu materiale de constructii si ingrasaminte chimice, importatori directi si unici pe o gama de produse din Rusia, Ucraina, Italia, Serbia, Croatia, Cehia, Grecia. Deasemenea facem export in Republica Moldova şi Ungaria.

Candidatul ideal

- Abilitati de convingere;
- Să comunice clar şi concis, atât în scris cât şi verbal;
- Sa se adapteze uşor în funcţie de situaţie şi sa fie deschis către noi idei şi persoane;
- Sa-si cunoasca punctele forte şi sa stie de ce este capabil şi ce poate sa realizeze.
- Permis categoria B

BENEFICII OFERITE

• Salariu fix corelat cu experienta
• Bonusuri in functie de KPI foarte bine stabiliti

Job Hunting Trade - Head Hunting de personal personalizat pe nevoile companiei dvs.